Když se rozhodneme vybudovat terasu, tak podstatnou roli musí hrát i její orientace na jakou světovou stranu bude umístěna a jaký z ní bude výhled. Rozhodující ovšem bude i například to, zdali objekt zastřešíme nebo ne. Ono od takového komplexního posouzení se bude odvíjet mnoho dalších věcí. Především materiál, který budeme potřebovat na podlahu a také na konstrukci přístřešku. Terasa by měla být umístěna tak, aby navazovala na obytné prostory v domě, a tím se vlastně prodlouží možnost používání obytných míst nebo pobývání venku na čerstvém vzduchu. Pokud to přirozeně není možné provést technicky, tak nevadí, terasa se dá vybudovat i na zahradě. Takové samostatné terasy nekladou tak velké nároky na estetické a materiálové propojením s domem.
Kvalitní podlaha je základ
Vybrat dřevo pro terasy nemusí být tak těžký úkol. Je třeba si uvědomit, že taková podlaha bude čelit povětrnostním vlivům a to po celý rok. Díky tomu, že se sem bude dávat i nábytek a rozhodně asi nikdo nebude mít v úmyslu se přezouvat, tak není dobrá volba měkkého dřeva. Tudíž podlaha musí být odolná proti slunci, dešti, větru, ale musí vydržet i manipulaci zahradního nábytku, grilu a ostatních věcí, které potřebujeme mít po ruce. Přirozeně si každý může udělat podlahu podle svých vlastních priorit, ale nicméně dřevo je zkrátka dřevo a rozhodně se více hodí do přírody, než jeho náhražky.
Dřevo ano, ale trochu jinak
Je možné si nakoupit fošny či běžná prkna a pustit se do práce. V dnešní době je zde ale ještě jiná možnost a dřevěná podlaha na terasu se může vybudovat zcela jinak. Lze si totiž rovnou zakoupit speciální terasová prkna s protiskluzovými drážkami. A dají se pořídit jak základní typy smrkových, borovicových, modřínových prken, tak i vysoce odolné terasové fošny z exotického dřeva nebo terasové palubky. Zde rozhodne samotný uživatel, co mu bude zdobit podlahu na terase. Vždy bude třeba počítat s ochranou proti škůdcům a povětrnostním vlivů, což budou speciální nátěry.